Поштова служба "Укрпост"

Перейти до змістуПерейти до змісту

Контекстна довідка

  Робота зі списками

Усі списки різних об'єктів системи, таких як "Повідомлення" або інші, відображаються у виді таблиць, в яких у рядках перелічуються відповідні об'єкти, а в колонках зазначені їхні властивості. Наприклад, для списку повідомлень, рядка будуть відповідати cообщениям у папці, а в колонках будуть властивості повідомлень, якось "Адреса одержувача", "Адреса відправника", "Тема повідомлення" і т.д.

  Посторінкова навігація

Якщо рядків у таблиці багато (більше 10), то для зручності роботи список розбивається на так звані сторінки. При цьому під таблицею з'являється елемент посторінкової навігації, за допомогою якого можна вибирати потрібну сторінку, наприклад [1..10], [11..20] і т.д. Поточна сторінка показана у виді такого ж блоку, але без посилання.

Ви можете змінити кількість повідомлень, показуваних на одній сторінці, за допомогою полю "Записів на сторінці".

  Сортування

Ви можете сортувати списки по деяких стовпчиках у різному порядку - по зростанню або убуванню даних, що містяться в цих стовпчиках шляхом натискання на посилання в назві стовпчика, наприклад "Розмір, Kб". Такі стовпчики відзначені спеціальним значком

Якщо список уже був відсортований по даному стовпчику, то в результаті натискання порядок сортування змінитися на протилежний. Якщо ж ні, то буде використане сортування по зростанню.

Поле, по якому відсортований список, відзначене спеціальним значком, вид якого вказує на порядок сортування - по зростанню і по убуванню .

  Операції з об'єктами в списку

При роботі зі списком, можна як мінімум відкрити детальний перегляд об'єкта. Звичайно це робиться за допомогою посилання в першому стовпчику.

Якщо ж з об'єктами в списку можна виконувати які-небудь операції, то над таблицею з'являється елемент "меню операцій". У ньому будуть розташовані елементи керування, такі як кнопки, посилання , та ін.

  Виділення обьектов списку

Операції, описані вище можуть вимагати виділення одного або декількох рядків списку. Вони можуть видавати попередження JavaScript якщо не буде обрано жодного рядку.

Для цього потрібно виділити одне або кілька повідомлень за допомогою прапорця вибору на початку кожного рядка таблиці. Аналогічний прапорець у шапці таблиці дозволить виділити або зняти виділення для всіх повідомлень на поточній сторінці.
При переході на іншу сторінку виділення губляться Таким чином, операції над рядками виконуються тільки для поточної сторінки.

В інших розділах даного керівництва термін "вибраний" буде означати необхідність відмітити так, як описано вище, одну або кілька рядків списку.

Перейти до змістуПерейти до змісту

"Мій Укртелеком - система управління послугами"